W dniach 27-28 sierpnia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars odbyło się pierwsze z serii spotkań dla właścicieli serwisów zrzeszonych w Q Service Castrol. Członkowie nowej sieci dowiedzieli się na nim, jak podnieść standard zarządzania swoim serwisem. Bezpłatne szkolenie skierowane jest do właścicieli warsztatów, a także do osób zarządzających serwisami w zakresie jakości pracy i budowania marki serwisu.
Zarządzanie serwisem klasy premium, a tylko do takich należą warsztaty zrzeszone w Q Service Castrol, wymaga odpowiedniej transparentności w relacjach między klientem, doradcą sprzedażowym, a samym warsztatem. Właśnie tego uczymy na nowym cyklu szkoleń. Naszym celem jest wskazanie odpowiedniej drogi, dzięki której warsztat będzie konkurencyjny na rynku, ale przede wszystkim będzie przynosił odpowiednie zyski.
Radosław Sujka, Menadżer ds. Szkoleń w Inter Cars
Szkolenie dotyczyło aspektów związanych z przynależnością do sieci, zawierało również obszerne elementy zarządzania warsztatem, czyli m.in. ekonomiki prowadzenia serwisu. Na przykładach pokazaliśmy uczestnikom miejsca, w których – mówiąc nieco kolokwialnie – są pieniądze i wystarczy je podnieść. Część szkolenia została poświęcona także budowaniu relacji z klientem, z naciskiem na spostrzeżenie i wyciągnięcie wniosków, jakie braki ma się we własnym serwisie i co zrobić, aby wyeliminować je w jak najkrótszym czasie. Oczywiście przedstawiliśmy również standaryzację sieci i opis procesów serwisowych realizowanych w każdym warsztacie.
Trener prowadzący szkolenie
Celem naszego spotkania biznesowego jest omówienie standaryzacji sieci Q Service Castrol oraz zrozumienie procesów polegających na wzmocnieniu naszej marki jako marki premium. Przedstawiamy dokładnie jaką ścieżkę kwalifikacji powinien przejść każdy z naszych serwisów, aby uzyskać zadowalający wszystkich, a zwłaszcza klientów, poziom.
Marta Ciesielska, Kierownik Działu Sieci Serwisowych w Inter Cars
Teoretycznie każdy uczestnik szkolenia o prowadzeniu warsztatu wie wszystko, albo prawie wszystko, gdy jednak zaczniemy głębiej zastanawiać się nad poszczególnymi tematami okazuje się, że często dużo elementów w prowadzeniu serwisu wymaga poprawy. Ja na przykład po szkoleniu już wiem, że muszę poprawić podejście do klienta.
Dariusz Kowalczyk, właściciel serwisu samochodowego w Sułkowie, od sześciu lat członek sieci Q-Service, pierwszy w województwie świętokrzyskim działający pod marką Q Service Castrol
Dla mnie, członka sieci, który często uczestniczy w podobnych szkoleniach, to dzisiejsze miało naprawdę wyjątkowych charakter. Uczestnicy mogli bowiem dowiedzieć się bardzo wielu praktycznych rzeczy, które należy poprawić, aby serwis funkcjonował na jak najwyższym poziomie. Zaskoczeniem dla nas było np. to, jak wiele elementów można udoskonalić choćby w samym przejęciu samochodu do serwisu, tak żeby klient czuł się jeszcze bardziej dowartościowany. Trenerzy przekazali nam również wiele cennych informacji na temat wydajności mechaników i sposobów rozliczania ich godzin pracy.
Grzegorz Gołąb z GP Mobile z Gnojnika
Całe szkolenie jest bardzo ważne i potrzebne. Pozwala znacząco pogłębić wiedzę na temat prowadzenia serwisu, pokazuje też na przykładach jak zwiększyć rentowność swojego warsztatu, co dla każdego działającego w biznesie ma priorytetowe znaczenie. Dla mnie najciekawszy był sam proces odbioru przyjeżdżającego do naszego serwisu pojazdu oraz świadomość, ile dodatkowych usług i jakie możemy zaproponować mu na tym etapie.
Ewa Zając z serwisu Auto-Hal Zając i Wspólnicy