Kto najlepszym młodym mechanikiem w Europie?

Kto najlepszym młodym mechanikiem w Europie?

14 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim najzdolniejsi adepci sztuki naprawy samochodów z pięciu europejskich krajów staną do rywalizacji o cenne nagrody oraz tytuł Young Car Mechanic 2018.

Polskę w międzynarodowym finale turnieju reprezentować będą Jakub Koncewicz, Paweł Smolaga i Bartłomiej Januszewski. Trójka ta najlepiej poradziła sobie z trzystopniowymi kwalifikacjami, najskuteczniej rozwiązywała zadania w polskim finale zawodów rozgrywanych niecały miesiąc temu podczas poznańskich targów Motor Show i w nagrodę uzyskała przepustkę do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii.

Samo przedostanie się do międzynarodowego finału jest dużym wyróżnieniem. Jak mówi Radosław Sujka, menadżer ds. szkoleń w Inter Cars:

Całość eliminacji tegorocznego konkursu podzielona była na cztery etapy. Pierwsze dwa odbywały się zdalnie i wzięło w nich udział ponad 600 młodych adeptów sztuki naprawy aut. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 300 osób, z których, na podstawie testu weryfikującego wiedzę, wyłonionych zostało dziesięciu uczestników. Dopiero z tej mocno wyselekcjonowanej grupy najlepsza trójka uzyskała promocję do wielkiego międzynarodowego finału.

Radosław Sujka, menadżer ds. szkoleń w Inter Cars

14 maja czołowi młodzi mechanicy z pięciu krajów staną do walki o zaszczytny tytuł Young Car Mechanic 2018. Każdy z uczestników będzie rozwiązywał zadania praktyczne na samochodach i modelach szkoleniowych. Zakres tematyczny poruszany zarówno w każdej z poprzednich rund konkursu, jak i w wielkim finale to:
- silnik,
- układy zasilania,
- układ napędowy,
- zawieszenie i geometria pojazdu,
- układ hamulcowy,
- układ kierowniczy,
- układy pomocnicze,
- układy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa,
- diagnostyka pojazdów samochodowych.

Projekt Young Car Mechanic ma przede wszystkim pomóc młodemu człowiekowi rozwinąć się w branży motoryzacyjnej. Co ważne, odbywa się on w formie konkursu, jest to bowiem najbardziej miarodajne i pozwala ocenić, kto z uczestników jest najlepszy na tle rywali. Młodych ludzi motywuje to do sprawdzenia samych siebie, ale i zachęca do dalszego rozwoju i pogłębiania swoich umiejętności.

Marta Ciesielska, Koordynator projektu Młode Kadry.

Międzynarodowy finał w całości będzie odbywał się w rodzimym języku uczestników – organizator, czyli Inter Cars, zapewni tłumaczy dla zawodników ze wszystkich pięciu krajów. Rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco, łączna pula nagród dla trzech pierwszych miejsc to aż 100 tysięcy zł. Dodatkową atrakcją jest fakt, że wszyscy uczestnicy międzynarodowego finału zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki Elringa, odwiedzą też muzeum Mercedesa, a organizatorzy wyjazdu planują także wizytę w muzeum Porsche.

Atrakcyjne nagrody oraz wsparcie od pierwszego etapu aż do wielkiego międzynarodowego finału gwarantują strategiczni partnerzy Young Car Mechanic, m.in. Bosch i Elring.

Drugi rok wspieramy Inter Cars przy okazji konkursu, do którego od samego początku byliśmy niezwykle entuzjastycznie nastawieni. W ubiegłym roku byliśmy obecni tylko na finale międzynarodowym, tym razem wspieramy także konkursy lokalne, byliśmy partnerem podczas finału litewskiego, polskiego, łotewskiego i estońskiego, 14 maja będziemy również w Cząstkowie Mazowieckim na wielkim finale międzynarodowym.

Korneliusz Kąkol, przedstawiciel firmy Elring

Partnerami głównymi wydarzenia są Elring i Bosch. Konkurs wspierają ponadto ZF Aftermarket, Lauber oraz Hella.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Kto najlepszym młodym mechanikiem w Europie.pdf

pdf | 482 KB

Pobierz
YCM_finał międzynarodowy_03.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
YCM_finał międzynarodowy_02.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
YCM_finał międzynarodowy_01.jpg

grafika | 1,13 MB

Pobierz
YCM_finał międzynarodowy_04.jpg

grafika | 1,28 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Snow & Music Days – ostatnia szansa na wyjazd

Międzynarodowa Konferencja Snow & Music Days to jedno z najważniejszych wydarzeń branży automotive w 2018 roku. W pierwszej połowie grudnia w samym sercu Alp klienci Inter Cars będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, które wyznaczy trendy w motoryzacji na kilka najbliż
Branża motoryzacyjna stawia na inwestycje w logistykę

W branży motoryzacyjnej w Polsce wyraźną dominację zaczyna zdobywać segment części i akcesoriów, których wartość produkcji już od siedmiu lat przekracza wartość produkcji samochodów. Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Savills, dynamiczny rozwój tego sektora
Nagrody w konkursie Young Car Mechanic zostały odebrane

Chociaż od zakończenia konkursu Young Car Mechanic i jego międzynarodowego finału minęło już kilka miesięcy, to inicjatywa nadal dostarcza ogromnych emocji. Te obecne były przy odbieraniu nagród przez przedstawicieli szkół, których uczniowie wywalczyli dla nich profesjonalny sprzęt potrzebny do nauki zawodu mechanika.
Nowa naczepa ShowCar wchodzi do gry!

Z końcem roku Inter Cars ma zamiar wprowadzić do użytku czwartą ciężarówkę szkoleniową, której przestrzeń załadunkowa zaadoptowana zostanie do potrzeb sali szkoleniowej  wykorzystywanej do pokazów ShowTruck i ShowCar. Naczepa będzie również służyła jako narzędzie eventowo-promocyjne i będzie najnowocześniejszym tego typu pojazdem w naszym kraju!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.