Inter Cars wspiera Pierwszopomocni na drodze

Inter Cars wspiera Pierwszopomocni na drodze

Grupa Inter Cars została jednym z partnerów akcji Pierwszopomocni na drodze - projektu mającego na celu promocję bezpiecznej i efektywnej jazdy wśród kierowców zawodowych. Pierwsze wydarzenia już w drugiej połowie kwietnia bieżącego roku.

Pierwszopomocni na drodze to cykl szkoleń, seminariów, konferencji i spotkań branżowych na terenie całego kraju, m.in. w  Centrum Szkoleniowym w Zakroczymiu oraz w jednej z filii Q-Service Truck, a także na wybranych Miejscach Obsługi Pasażerów (MOP). Od kwietnia aż do listopada Grupa ANG wspólnie z partnerami akcji, m.in. z Inter Cars, zamierza prowadzić aktywną edukację ukierunkowaną na profesjonalistów z branży transportowej i logistycznej, głównie dla kierowców firm transportowych, logistyków i menagerów.

W trakcie całej akcji organizatorzy planują przeszkolić ponad 300 kierowców z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a najlepszym z nich chcieliby zaproponować głębszą współpracę, celem której byłoby stworzenie pierwszej w kraju grupy kierowców ratowników, zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Narzędziem umożliwiającym kompleksowe szkolenia będzie najnowszy pojazd wyposażony w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Akcja uświadamiająca jest potrzebna, bo według rankingu European Transport Safety Council na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. W 2016 roku śmierć na skutek wypadków komunikacyjnych poniosły aż 3026 osoby, a straty spowodowane wypadkami wyniosły 110 milionów zł dziennie.
W ramach akcji Pierwszopomocni na drodze dwa wydarzenia będą współorganizowane przez Inter Cars. Pierwsze z nich to zaplanowany na 18 maja event Safety Day w Centrum Szkoleniowym w Zakroczymiu, drugie to spotkanie w warsztacie Q-Service Truck w dniu 7 września. Inter Cars wspierać będzie ponadto akcję na każdym jej etapie i we wszystkich pozostałych lokalizacjach, aktywnie uczestniczyć będzie też we wszystkich szkoleniach mających odbyć się na MOP-ach. Pierwsze z nich 22 czerwca na MOP III Brwinów, cała akcja zakończy się ostatniego dnia wakacji w tym samym miejscu.

Pełny harmonogram szkoleń w Miejscach Obsługi Pasażerów (MOP):

- 22 czerwca, MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
- 29 czerwca, MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
- 6 lipca, MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)
- 13 lipca, MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)
- 20 lipca MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
- 27 lipca MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
- 3 sierpnia, MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
- 10 sierpnia, MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
- 24 sierpnia, MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
- 31 sierpnia, MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
Załączniki

Pobierz wszystkie

Inter Cars wspiera Pierwszopomocni_00.jpg

grafika | 5,23 MB

Pobierz
Inter Cars wspiera Pierwszopomocni.pdf

pdf | 341 KB

Pobierz
pierwszopomocni_logo.jpg

grafika | 143 KB

Pobierz
Inter Cars wspiera Pierwszopomocni_02.jpg

grafika | 102 KB

Pobierz
Inter Cars wspiera Pierwszopomocni_01.jpg

grafika | 111 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Snow & Music Days – ostatnia szansa na wyjazd

Międzynarodowa Konferencja Snow & Music Days to jedno z najważniejszych wydarzeń branży automotive w 2018 roku. W pierwszej połowie grudnia w samym sercu Alp klienci Inter Cars będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, które wyznaczy trendy w motoryzacji na kilka najbliż
Branża motoryzacyjna stawia na inwestycje w logistykę

W branży motoryzacyjnej w Polsce wyraźną dominację zaczyna zdobywać segment części i akcesoriów, których wartość produkcji już od siedmiu lat przekracza wartość produkcji samochodów. Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Savills, dynamiczny rozwój tego sektora
Nagrody w konkursie Young Car Mechanic zostały odebrane

Chociaż od zakończenia konkursu Young Car Mechanic i jego międzynarodowego finału minęło już kilka miesięcy, to inicjatywa nadal dostarcza ogromnych emocji. Te obecne były przy odbieraniu nagród przez przedstawicieli szkół, których uczniowie wywalczyli dla nich profesjonalny sprzęt potrzebny do nauki zawodu mechanika.
Nowa naczepa ShowCar wchodzi do gry!

Z końcem roku Inter Cars ma zamiar wprowadzić do użytku czwartą ciężarówkę szkoleniową, której przestrzeń załadunkowa zaadoptowana zostanie do potrzeb sali szkoleniowej  wykorzystywanej do pokazów ShowTruck i ShowCar. Naczepa będzie również służyła jako narzędzie eventowo-promocyjne i będzie najnowocześniejszym tego typu pojazdem w naszym kraju!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.