Inter Cars wspiera Pierwszopomocni na drodze

Inter Cars wspiera Pierwszopomocni na drodze

Opublikowany

Grupa Inter Cars została jednym z partnerów akcji Pierwszopomocni na drodze - projektu mającego na celu promocję bezpiecznej i efektywnej jazdy wśród kierowców zawodowych. Pierwsze wydarzenia już w drugiej połowie kwietnia bieżącego roku.

Pierwszopomocni na drodze to cykl szkoleń, seminariów, konferencji i spotkań branżowych na terenie całego kraju, m.in. w  Centrum Szkoleniowym w Zakroczymiu oraz w jednej z filii Q-Service Truck, a także na wybranych Miejscach Obsługi Pasażerów (MOP). Od kwietnia aż do listopada Grupa ANG wspólnie z partnerami akcji, m.in. z Inter Cars, zamierza prowadzić aktywną edukację ukierunkowaną na profesjonalistów z branży transportowej i logistycznej, głównie dla kierowców firm transportowych, logistyków i menagerów.

W trakcie całej akcji organizatorzy planują przeszkolić ponad 300 kierowców z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a najlepszym z nich chcieliby zaproponować głębszą współpracę, celem której byłoby stworzenie pierwszej w kraju grupy kierowców ratowników, zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Narzędziem umożliwiającym kompleksowe szkolenia będzie najnowszy pojazd wyposażony w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Akcja uświadamiająca jest potrzebna, bo według rankingu European Transport Safety Council na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. W 2016 roku śmierć na skutek wypadków komunikacyjnych poniosły aż 3026 osoby, a straty spowodowane wypadkami wyniosły 110 milionów zł dziennie.
W ramach akcji Pierwszopomocni na drodze dwa wydarzenia będą współorganizowane przez Inter Cars. Pierwsze z nich to zaplanowany na 18 maja event Safety Day w Centrum Szkoleniowym w Zakroczymiu, drugie to spotkanie w warsztacie Q-Service Truck w dniu 7 września. Inter Cars wspierać będzie ponadto akcję na każdym jej etapie i we wszystkich pozostałych lokalizacjach, aktywnie uczestniczyć będzie też we wszystkich szkoleniach mających odbyć się na MOP-ach. Pierwsze z nich 22 czerwca na MOP III Brwinów, cała akcja zakończy się ostatniego dnia wakacji w tym samym miejscu.

Pełny harmonogram szkoleń w Miejscach Obsługi Pasażerów (MOP):

- 22 czerwca, MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
- 29 czerwca, MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
- 6 lipca, MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)
- 13 lipca, MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)
- 20 lipca MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
- 27 lipca MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
- 3 sierpnia, MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
- 10 sierpnia, MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
- 24 sierpnia, MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
- 31 sierpnia, MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Inter Cars wspiera Pierwszopomocni_00.jpg

grafika | 5,23 MB

Pobierz
Inter Cars wspiera Pierwszopomocni.pdf

pdf | 341 KB

Pobierz
pierwszopomocni_logo.jpg

grafika | 143 KB

Pobierz
Inter Cars wspiera Pierwszopomocni_02.jpg

grafika | 102 KB

Pobierz
Inter Cars wspiera Pierwszopomocni_01.jpg

grafika | 111 KB

Pobierz