Jakub Koncewicz zwycięzcą polskiego finału Young Car Mechanic

Jakub Koncewicz zwycięzcą polskiego finału Young Car Mechanic

Poznaliśmy trzech zawodników, którzy podczas poznańskich targów Motor Show wykazali się największą wiedzą i najsprawniej usuwali usterki w samochodach, zapewniając sobie tym samym przepustkę do wielkiego międzynarodowego finału Young Car Mechanic. Trójka, która reprezentować będzie Polskę w międzynarodowym finale to Jakub Koncewicz, Paweł Smolaga i Bartłomiej Januszewski. Finał zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, a jego uczestników dopingował i wspierał m.in. Bartek Ostałowski.

Young Car Mechanic to międzynarodowy konkurs wiedzy i umiejętności skierowany do uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych. W tegorocznej edycji programu udział wzięło 19 szkół współpracujących z Inter Cars w ramach programu Młode Kadry, inicjatywy wspierającej szkoły zawodowe i ich absolwentów.

Całość eliminacji tegorocznego konkursu podzielona była na cztery etapy. Pierwsze dwa odbywały się zdalnie i wzięło w nich udział ponad 600 młodych adeptów sztuki naprawy aut. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 300 osób, z których, także na podstawie testu weryfikującego wiedzę, wyłonionych zostało dziesięciu uczestników. To właśnie oni rywalizowali o prymat w krajowym finale Young Car Mechanic

mówi Radosław Sujka, menadżer ds. Szkoleń w Inter Cars

Zawodnicy, którzy okazali się najlepsi w Poznaniu – Jakub Koncewicz, Paweł Smolaga i Bartłomiej Januszewski – wywalczyli przepustkę do Międzynarodowego Finału Young Car Mechanic. 14 maja zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii i Niemiec. Rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco, łączna pula nagród dla trzech pierwszych miejsc to aż 100 tysięcy zł. Dodatkową atrakcją jest fakt, że wszyscy uczestnicy międzynarodowego finału zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki Elringa, odwiedzą też muzeum Mercedesa, a organizatorzy wyjazdu planują także wizytę w muzeum Porsche.

Atrakcyjne nagrody oraz wsparcie od pierwszego etapu aż do wielkiego międzynarodowego finału gwarantują strategiczni partnerzy Young Car Mechanic, m.in. Bosch i Erling.

Drugi rok wspieramy Inter Cars przy okazji konkursu, do którego od samego początku byliśmy niezwykle entuzjastycznie nastawieni. W ubiegłym roku byliśmy obecni tylko na finale międzynarodowym, tym razem wspieramy także konkursy lokalne, byliśmy partnerem podczas finału litewskiego, polskiego, łotewskiego i estońskiego, 14 maja będziemy również w Cząstkowie Mazowieckim na wielkim finale międzynarodowym. W ramach przygotowanego przez nas zadania w każdej krajowej rundzie uczestnicy mieli do wykonania tą samą pracę – wymianę uszczelniacza z obudową w silniku Volkswagena.

mówi Korneliusz Kąkol, przedstawiciel firmy Elring

Jednym z partnerów polskiego finału Young Car Mechanic była także promująca zawód mechanika samochodowego Fundacja Cooperatio. Jej Prezes, Adrian Dekowski, dostrzega zalety płynące z akcji takich jak Young Car Mechanic.

Całe przedsięwzięcie to ogromna korzyść zarówno dla warsztatów, jak i młodych ludzi, którzy zdecydowali się wziąć udział w Young Car Mechanic. Dzięki konkursowi mają oni możliwość nabycia praktycznych umiejętności, które są niezbędne na rynku pracy, co z jednej strony pozwala im na rozwój, z drugiej – na godne zarobki. Uczestnicy startujący w krajowym finale to wyselekcjonowana grupa najzdolniejszych mechaników, dlatego poziom rywalizacji był niezwykle wysoki. Pamiętajmy przy tym, że to bardzo ambitni ludzie, którzy chcą pogłębiać swoje kwalifikacje, a wyróżnienie w konkursie to dla nich milowy krok w dalszej karierze i w rozwoju w zawodzie mechanika.

Adrian Dekowski

Robert Kierzek, wiceprezes Zarządu Inter Cars, pogratulował zwycięzcom doskonałej wiedzy i świetnego przygotowania praktycznego:

Bardzo cieszę się, że mamy tak liczne grono młodych ludzi, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu Young Car Mechanic i że reprezentują oni szkoły biorące udział w projekcie Inter Cars, Młode Kadry. Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy oraz podziękować całemu zespołowi, który przygotowywał konkurs. Niestety nie każdy może wygrać dziś w krajowym finale, wszyscy są jednak zwycięzcami na przyszłość, bo mają możliwość doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności, co na pewno będzie procentowało w dorosłym życiu, zgodnie z hasłem „Młode Kadry trampoliną w przyszłość”

- mówił Robert Kierzek

Projekt Young Car Mechanic ma przede wszystkim pomóc młodemu człowiekowi rozwinąć się w branży motoryzacyjnej. Co ważne, odbywa się on w formie konkursu, jest to bowiem najbardziej miarodajne i pozwala ocenić, kto z uczestników jest najlepszy na tle rywali. Młodych ludzi motywuje to do sprawdzenia samego siebie, ale i zachęca do dalszego rozwoju i pogłębiania swoich umiejętności.

dostrzega Marta Ciesielska, Koordynator Projektu Młode Kadry.

Podobnego zdania jest Bartek Ostałowski, jedyny na świecie drifter z licencją FIA, który prowadzi samochód bez użycia rąk. W wieku 19 lat, przeżył wypadek na motocyklu, w którym stracił obie ręce. Pomimo tego tragicznego zdarzenia, nie poddał się i walczy o spełnienie własnych marzeń. Dzięki wsparciu Inter Cars jego samochód przeszedł szereg zmian, dzięki którym może on rywalizować na równych zasadach z innymi zawodnikami. Premiera jego nowego auta, Nissana Skyline GT-R R34 również miała miejsce podczas Poznań Motor Show

Uważam, że Young Car Mechanic to znakomita inicjatywa, pozwalająca młodym ludziom zaprezentować swoje umiejętności i realizować marzenia. Konkurs daje im możliwość zweryfikowania wiedzy, a dzięki elementowi rywalizacji mogą porównać się oni z rówieśnikami, zobaczyć na jakim etapie rozwoju sami się znajdują. Sam chciałbym mieć szansę uczestniczenia w takiej inicjatywnie, kiedy byłem w ich wieku, bo Young Car Mechanic to niepowtarzalna szansa na zdobycie nowych doświadczeń i przeżycie niesamowitej przygody.

mówił Bartosz Ostałowski 

Występ w krajowym finale był największą przygodą i zapewne będzie najmilej wspominany przez Jakuba Koncewicza z Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie, który zdystansował młodych kolegów po fachu i zwyciężył z dużą przewagą punktową.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać. Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Cieszę się, tym bardziej że wszystkie zadania stały na bardzo wysokim poziomie i trzeba było wykazać się dużą wiedzą, aby sobie z nimi poradzić. Największą trudność sprawił mi układ klimatyzacji w Citroenie. Usterka była tak ukryta, że nie zdążyłem jej wykryć.

mówi Jakub Koncewicz

Uważam, że takie inicjatywy jak Young Car Mechanic są bardzo potrzebne, a konkursy te powodują rozwój, napędzają edukację, tak więc wszystkie argumenty przemawiają za tym, aby nie tylko kontynuować, ale i rozszerzać takie projekty. Zwycięstwo w krajowym finale to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim rozwój osobowy ucznia, a co za tym idzie także grona pedagogicznego, które musi dołożyć swoją cegiełkę w odpowiednie przygotowanie swojego wychowanka. Zwycięstwo mojego podopiecznego w polskim finale Young Car Mechanic to sukces nie tylko mój, ale też innych nauczycieli, którzy w poprzednich latach przygotowywali Jakuba i wprowadzali w meandry mechaniki. Wielkie ukłony należą się przede wszystkim profesorowi Janowi Treszczotce, który przez wiele lat przygotowywał uczniów do konkursów, powody zdrowotne uniemożliwiają mu jednak dalszą pracę dydaktyczną. Ta dzisiejsza wygrana to także ukoronowanie jego wielkoletniej pracy i poświęcenia.

- uważa Karol Mróz, opiekun zwycięzcy. 

Trzej najlepsi zawodnicy z poznańskiej eliminacji przygotowują się już do międzynarodowego finału Young Car Mechanic, który zorganizowany zostanie 14 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Young_Car_Mechanic_Polska_07.jpg

grafika | 1,24 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_09.jpg

grafika | 1,05 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_08.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_05.jpg

grafika | 3,55 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_02.jpg

grafika | 3,49 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_03.jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_01.jpg

grafika | 2,91 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_06.jpg

grafika | 2,52 MB

Pobierz
Young_Car_Mechanic_Polska_04.jpg

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Jakub Koncewicz zwycięzcą polskiego finału Young Car Mechanic.pdf

pdf | 469 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Snow & Music Days – ostatnia szansa na wyjazd

Międzynarodowa Konferencja Snow & Music Days to jedno z najważniejszych wydarzeń branży automotive w 2018 roku. W pierwszej połowie grudnia w samym sercu Alp klienci Inter Cars będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, które wyznaczy trendy w motoryzacji na kilka najbliż
Branża motoryzacyjna stawia na inwestycje w logistykę

W branży motoryzacyjnej w Polsce wyraźną dominację zaczyna zdobywać segment części i akcesoriów, których wartość produkcji już od siedmiu lat przekracza wartość produkcji samochodów. Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Savills, dynamiczny rozwój tego sektora
Nagrody w konkursie Young Car Mechanic zostały odebrane

Chociaż od zakończenia konkursu Young Car Mechanic i jego międzynarodowego finału minęło już kilka miesięcy, to inicjatywa nadal dostarcza ogromnych emocji. Te obecne były przy odbieraniu nagród przez przedstawicieli szkół, których uczniowie wywalczyli dla nich profesjonalny sprzęt potrzebny do nauki zawodu mechanika.
Nowa naczepa ShowCar wchodzi do gry!

Z końcem roku Inter Cars ma zamiar wprowadzić do użytku czwartą ciężarówkę szkoleniową, której przestrzeń załadunkowa zaadoptowana zostanie do potrzeb sali szkoleniowej  wykorzystywanej do pokazów ShowTruck i ShowCar. Naczepa będzie również służyła jako narzędzie eventowo-promocyjne i będzie najnowocześniejszym tego typu pojazdem w naszym kraju!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.