Revline–Kratos: Oleje smarowe dla rolnictwa
Revline–Kratos: Oleje smarowe dla rolnictwa

Revline–Kratos: Oleje smarowe dla rolnictwa

Opublikowany

Wymagania w stosunku do nowoczesnego sprzętu pozadrogowego, stosowanego w szeroko pojętym budownictwie, rolnictwie oraz leśnictwie, są coraz większe. Biorąc pod uwagę zachodzące zmiany w konstruowaniu pojazdów, jak również zmieniające się normy i specyfikacje, producenci olejów dokładają wielu starać, aby zaspokoić potrzeby użytkowników.

Dodatkowo w Polsce mamy do czynienia z dużym podziałem w zakresie użytkowanego sprzętu, gdzie w niektórych rejonach dominują pojazdy nowoczesne, natomiast w innych, traktory i maszyny starszych konstrukcji, mocno już wyeksploatowane. Oleje silnikowe, przekładniowe czy hydrauliczne mają szerokie zastosowanie, natomiast oleje wielofunkcyjne typu STOU, UTTO to produkty przeznaczone do stosowania głównie w sprzęcie rolniczym.

Rafineria w Jaśle posiada bogatą ofertę olejów i środków smarnych. Wśród produktów proponowanych przez producenta znajdują się również oleje wielofunkcyjne przeznaczone m.in. do przemysłu rolniczego. Rafineria w Jaśle posiada dwie marki – Revline oraz Jasol. Oleje wielofunkcyjne marki Revline-Kratos zapewniają optymalną ochronę sprzętu, w którym pracują i są wynikiem umiejętnego zbilansowania rygorystycznych wymagań, potwierdzonych poprzez uzyskanie wysokich parametrów w procesie badawczym. Spełniają one wymagania największych producentów sprzętu, takich jak: John Deere, Massey Ferguson, Case, New Holland, Caterpillar, Komatsu czy JCB.

Oleje marki Jasol tworzone są w oparciu o najnowocześniejsze technologie i najwyższej jakości dodatki uszlachetniające. Receptura i parametry olejów Jasol pozwalają spełnić wszystkie wymagania producentów sprzętów i urządzeń. Jest to marka ekonomiczna i wydajna. Najbardziej popularnym olejem marki Jasol jest JAS. AGRI CC 30 oraz JAS. AGRI CC 40. Są to oleje przeznaczone do smarowania silników wysokoprężnych różnych typów bez doładowania i doładowanych, pracujących przy średnich obciążeniach cieplnych i mechanicznych. Oleje silnikowe JASOL AGRI CC są mieszalne i zamienne z tymi o podobnej klasie lepkości i jakości.

Najważniejsze zadanie, jakie muszą spełniać oleje wielofunkcyjne:

- doskonałe własności smarne, ochrona elementów przed zużyciem i wzmocnieniem receptury oleju specjalnymi dodatkami typu EP;
- odprowadzanie wytwarzanego ciepło, czyli także jako ciecz chłodząca;
- utrzymanie układu w czystości, wyprowadzenie z punktów smarowania zanieczyszczeń
np. pochodzących z procesów zużycia mechanicznego;
- ochrona przed korozją;
- tłumienie drgań i hałasu podczas pracy zespołu;
- doszczelnienie układu;
- przenoszenie energii i sygnałów sterujących;
- zapewnienie optymalnej pracy w warunkach zimowych i letnich, z czym związana jest odpowiednia charakterystyka lepkościowo-temperaturowa;
- brak negatywnego oddziaływania na materiały uszczelnień.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online:

KRATOS UTTO 10W40,
KRATOS UTTO 10W30,
KRATOS STOU 10W40,
KRATOS STOU 10W30,
KRATOS UNIV. PTF 30
KRATOS PTF 10W

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Revline–Kratos Oleje smarowe dla rolnictwa.pdf

pdf | 317 KB

Pobierz
Revline–Kratos Oleje smarowe dla rolnictwa.jpg

grafika | 1,8 MB

Pobierz