Jak zapewnić cichą i równomierną pracę silnika?
Kopiuj tekst

Jak zapewnić cichą i równomierną pracę silnika?

Zamontowane na wale napędowym koło zamachowe odgrywa kluczową rolę w tłumieniu drgań i równomiernej pracy silnika.

Ciągła niestabilność obrotów i generowane przez to drgania pochłaniane są przez wysoką energię obrotową koła zamachowego. Dzięki temu stabilizowany jest ruch obrotowy wału korbowego. Jednocześnie pochłaniana energia obrotowa jest wykorzystywana do przezwyciężenia bezwładności powstającej przy rosnącym obciążeniu w górnym martwym punkcie pracy silnika. Pozwala na spowolnienie spadku mocy. Ponadto koło zamachowe współpracuje ze sprzęgłem. Tarcza sprzęgła dolega do tarczy dociskowej, która z kolei jest sztywno skręcona z kołem zamachowym. Podczas przekazywania napędu tarcza sprzęgła jest dociskana do powierzchni roboczej koła zamachowego i w ten sposób jego moment obrotowy przekazywany jest na napędzaną oś. Również wieniec zębaty zamontowany na kole zamachowym pełni ważną rolę. Podczas uruchamiania silnika pozwala przenieść na wał korbowy napęd z zębatki rozrusznika.

Jakość i precyzja wykonania koła zamachowego mają decydujący wpływ na jego funkcjonowanie i trwałość. W celu ograniczenia kosztów koła zamachowe o niższej jakości bardzo często nie są poddawane wyważaniu, a stawiane przez producentów na pierwszy montaż wymagania w zakresie materiału i klasy jego twardości nie są przestrzegane. Jako jeden z wiodących światowych producentów i dostawców części zamiennych na niezależny rynek wtórny, firma febi bilstein oferuje szeroki asortyment kół zamachowych oraz odpowiednich części dodatkowych i montażowych. Oczywiście wszystkie części dostarczane są w niezawodnej jakości firmy febi.

Febi bilstein jest producentem części do najpopularniejszych typów pojazdów należących do marek Mercedes-Benz, Man, Daf, Scania, Rvi, Evobus oraz Neoplan. Może pochwalić się dobrą opinią zarówno w segmencie pojazdów osobowych, jak i dostawczych.

Uwaga: Koła zamachowe febi dostarczane są w specjalnym opakowaniu. Po bokach zostały umieszczone wkładki wzmacniające z płyty wiórowej, które doskonale chronią produkt przed uszkodzeniami transportowymi.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.