Branża motoryzacyjna jest jednym z najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki. O tym, że z wyzwaniami świetnie radzą sobie firmy od lat funkcjonujące na rynku, pokazuje przykład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „WAŚ”. Ich lampy to sprawdzone w ofercie Inter Cars propozycje do pojazdów użytkowych oraz maszyn rolniczych.
Kolejnym przykładem jest nowa, uniwersalna, a zarazem elegancka, robocza lampa diodowa model W162 (np. 1153 W162), dostępna do wyboru w wersji ze światłem skupionym bądź rozproszonym. Charakteryzująca się wysoką skutecznością świetlną, aż do 100 lm/W (w momencie włączenia) oraz szerokim zakresem zasilania napięcia od 12 do 70 V. Atutem tej lampy jest również szeroki zakres regulacji kąta nachylenia, ok. 89°. Jest ona dostępna w 3 wariantach, tj. z 2 różnymi wersjami złącza lub przewodem, co zwiększa i zaspokaja typowe zapotrzebowania montażowe w pojazdach. Dodatkowo lampa W162 posiada certyfikat ADR – do przewozu ładunków niebezpiecznych. Korpus lampy oraz jej części zostały wykonane z wysoce gatunkowego aluminium, dodatkowo zabezpieczonego antykorozyjnie, odpornego na wysokie i niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.
Następna nowość to przednia lampa zespolona o charakterystycznym kształcie światła pozycyjnego to nowoczesna, diodowa lampa 1177 W169, dodatkowo posiadająca światło kierunku jazdy. Efektywnie wyglądające światło pozycyjne jest światłem dyfuzyjnie rozproszonym, czyli o efekcie NEONU. Istnieją 2 możliwości montażu, do wyboru, według preferencji klienta – w pionie bądź w poziomie. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia pary z 2 lamp, łącząc je w jedną wyjątkową i spójną całość, dzięki uzyskaniu odpowiedniej homologacji przez producenta. Lampa może pracować w instalacjach 12 V i 24 V, posiada homologacje kompatybilności elektromagnetycznej i stopień ochrony IP 66/68. Klosz lampy wykonany jest z najwyższej jakości poliwęglanu, dzięki czemu klient zyskuje gwarancję odporności i szczelności.
Firma „WAŚ” w swoich produktach często stosuje innowacyjne rozwiązania, takie jak dynamiczne światło kierunkowskazu LED w lampie do pojazdów użytkowych zastosowane w lampach serii W150DD oraz zasilanie słoneczne lamp obrysowych zastosowane w lampach serii W77, tak zwane „żywe światło”. Jako pierwsza na świecie opatentowała lampę, która miała rozwiązanie stwarzające efekt optyczny poruszającego się światła (na czym później wzorowali się inni światowi producenci oświetlenia wprowadzając do lamp samochodowych dynamiczne światło kierunkowskazu), jako pierwsi w Polsce wprowadzili lampy zespolone ze światłami światłowodowymi czy lampy LED z efektem neonu, nie wspominając już o tym, że jako pierwszy polski producent oświetlenia wprowadzili do lamp do pojazdów technologię LED
Sebastian Kosno, Specjalista ds. Produktu Inter Cars