Debiutancki występ Bartka Ostałowskiego w Rydze

Debiutancki występ Bartka Ostałowskiego w Rydze

Opublikowany

W pierwszy weekend sierpnia Ostałowski zadebiutował na torze Bikernieki w Rydze. Zmagania na Łotwie były 3. rundą ligi Drift Masters European Championship. Ambasador Inter Cars walczył tam z najlepszymi drifterami w Europie!

W pierwszy sierpniowy weekend Ryga zamieniła się w europejską stolicę driftu. Długo wyczekiwana runda na Łotwie jest jednym z największych wydarzeń w driftingowym kalendarzu. Do rywalizacji przystąpili najlepsi drifterzy Starego Kontynentu i nie tylko. Byli to zawodnicy m.in. z Polski, Włoch, Niemczech, krajów skandynawskich, a nawet bardziej egzotycznych państw, jak Malta czy Jordania. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników. Po raz pierwszy w tym roku w stawce zameldował się również Bartosz Ostałowski.

Piątek był dniem treningowym. Po dopełnieniu wszelkich formalności, jak rejestracja czy badanie kontrole, drifterzy mogli wyjechać na tor, aby zapoznać się z trasą. Tor Bikernieki jest wąski i uznawany przez kierowców za wymagający.

Pierwsze przejazdy treningowe Bartka były obiecujące. Podczas kolejnych razem ze swoim Teamem próbował dobrać odpowiednie ciśnienie w oponach, aby uzyskać optymalną przyczepność. Bandzior natomiast spisywał się bardzo dobrze, co może napawać optymizmem również przed kolejnymi zawodami.

Po zakończeniu treningów, w piątkowy wieczór odbyła się tradycyjna parada ulicami Rygi. Stolica Łotwy wypełniła się driftowozami, które przyciągały uwagę przechodniów rykiem potężnych silników. W centrum miasta odbyła się sesja autografów i zdjęć z fanami.

Drugi dzień na torze Bikernieki był właściwym dniem zawodów. W porannych kwalifikacjach kierowcy dwukrotnie przejechali łotewską trasę, a sędziowie brali pod uwagę punkty z lepszego przejazdu. W pierwszym biegu kwalifikacyjnym Bartek strącił jeden z pachołków przez co nie uzyskał punktów. Później zaliczył czysty przejazd, który oceniony został na 57 punktów. To jednak nie wystarczyło, aby zakwalifikować się do TOP32.

Po swoim pierwszym przejeździe treningowym byłem bardzo zadowolony, ponieważ zaliczyłem wszystkie zone’y. Później niestety nie udało się zakwalifikować, ale najważniejsze, że przejechałem czysto cały tor, co dobrze prognozuje na przyszłość Na pewno będziemy chcieli wrócić do Rygi i jeszcze powalczyć w przyszłym roku. Teraz jestem zmotywowany, aby „odkuć się” podczas kolejnej rundy w Toruniu

podsumowuje Bartek Ostałowski 

IMG_6317.jpgIMG_5049.jpgIMG_5682.jpgIMG_9956.jpgIMG_5103.jpgIMG_3928.jpgIMG_5019.jpgIMG_0082.jpgIMG_3794.jpg
Bartek wystąpi w jeszcze jednej rundzie Drift Masters European Championship (17-18 sierpnia) na torze w Toruniu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

IMG_6317.jpg

grafika | 895 KB

Pobierz
IMG_0082.jpg

grafika | 874 KB

Pobierz
IMG_9956.jpg

grafika | 785 KB

Pobierz
IMG_3794.jpg

grafika | 744 KB

Pobierz
IMG_5019.jpg

grafika | 546 KB

Pobierz
IMG_5682.jpg

grafika | 550 KB

Pobierz
IMG_5049.jpg

grafika | 530 KB

Pobierz
IMG_5103.jpg

grafika | 490 KB

Pobierz
IMG_3928.jpg

grafika | 417 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.