Malarz bez rąk

Malarz bez rąk

Opublikowany

W dniach 27-30 maja wydawnictwo AMUN Sp. z o.o. organizuje kolejny plener malarski, w którym udział wezmą artyści malujący ustami i nogami. Jednym z uczestników warsztatów będzie znakomity drifter, Bartosz Ostałowski.

Wydawnictwo AMUN powstało w 1995 roku w Raciborzu i jest jedną z czterdziestu sześciu placówek działających na świecie, które publikują reprodukcje obrazów artystów malarzy tworzących ustami lub stopą. Jednocześnie jest to jedyne w Polsce wydawnictwo Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami (VDMFK). Obecnie zrzesza dwudziestu pięciu malarzy, od 2009 roku jednym z nich jest Bartosz Ostałowski.

Ukończyłem studia inżynierskie, ale teraz skupiam się na malarstwie oraz motosporcie. To moje dwie największe pasje, które dają mi dużo satysfakcji i radości. Jeszcze przed wypadkiem szkicowałem i wykonywałem projekty graficzne. Jednak dopiero po utracie rąk, w pełni ujawnił się talent malarski i zaczęły powstawać pierwsze obrazy. Od zawsze interesowałem się malarstwem i podziwiałem kompozycję i technikę twórców. Pewne doświadczenie w rysunku zdobyłem własną pracą, kontaktuję się również z uznanymi malarzami, aby doskonalić swoją technikę, uczestniczę również w zajęciach organizowanych przez galerie artystyczne.

Bartosz Ostałowski

Wydawnictwo AMUN od kilku lat regularnie organizuje plenery w różnych częściach Polski. W poprzednich latach miejscem spotkań artystów malujących ustami lub stopą były m.in. Mikołajki, Zakopane oraz Gdańsk. W tym roku wszyscy uczestnicy spotkają się na cztery dni w Polanicy-Zdroju. 
Dla każdego z nich to kolejna możliwość realizowania swojej pasji, która w wielu przypadkach determinuje własne potrzeby. Ludzie zrzeszeni wokół wydawnictwa AMUN przed wszystkim cieszą się samym malowaniem, bez znaczenia czy trzymają ołówek czy pędzel w zaciśniętych ustach, czy też palcach stopy. Każdy z tych sposobów wymaga jedynie treningu, czasu i odrobiny cierpliwości.

Posługuję się różnymi technikami: akwarela, olej, pastel oraz szkice ołówkiem. Moim ulubionym tematem malarskim są pejzaże. Dużo eksperymentuję w różnych stylach i technikach, aby osiągać coraz lepsze efekty. Każdy może fotografować rzeczywistość, więc lubię tworzyć obrazy nieco od niej odbiegające. W życiu prywatnym jestem optymistą, bardzo lubię jeździć samochodem, co sprawia mi dużą radość, jednocześnie czas spędzony w aucie mnie relaksuje.

Bartosz Ostałowski

Z przyjemnością informujemy również, że w piątek 25 maja o godz. 20.15 w programie „Alarm!” w TVP 1 wyemitowany zostanie reportaż na temat Bartosza Ostałowskiego. Drifter opowie w nim o swoich pasjach, o życiu w wyścigowym rytmie i pożarze swojego poprzedniego samochodu. Zdradzi także swoje najbliższe plany startowe.
Inter Cars, drugi największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie, od lat wspiera działania Bartosza Ostałowskiego. Drifter jest obecnie twarzą kampanii wizerunkowych promujących m.in. Katalog Online czy konkurs Young Car Mechanic. Materiały z udziałem sportowca obejmują działania online, offline, a także jego udział w wydarzeniach. Inter Cars, wspólnie z innymi partnerami, firmami Sachs i Castrol, zaangażował się ponadto w odbudowę spalonego podczas treningu samochodu driftera.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Bartosz Ostałowski_InterCars_00.JPG

grafika | 14,1 MB

Pobierz
Bartosz Ostałowski_InterCars_02.jpg

grafika | 4,44 MB

Pobierz
Bartosz Ostałowski_InterCars_01.jpg

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Bartosz Ostałowski_InterCars_03.jpg

grafika | 736 KB

Pobierz
Malarz bez rąk.pdf

pdf | 483 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.