Większa MOC w Mitsubishi EVO X

Większa MOC w Mitsubishi EVO X

Mitsubishi EVO X to auto, które seryjnie cechuje się imponującymi osiągami. Co jednak, jeśli ta moc nie jest wystarczająca dla jego właściciela? Poniżej znaleźć można kilka propozycji, jak podnieść jego osiągi.

Zestawy turbo zwiększające osiągi, dedykowane do Mitsubishi Lancer Evolution X do roczników powyżej 2008, dla silników 2.0L 4B11. Zestawy te zawierają odpowiednio:
- turbosprężarkę Garrett GTX3071R o numerze 788550-5005S, która pozwala zwiększyć moc jednostki napędowej do około 550KM oraz
- turbosprężarkę Garrett GTX3076R o numerze 788550-5007S pozwalającą na zwiększenie mocy do 650KM.

Najważniejszą cechą zestawów jest ich gotowość do montażu bez większych zmian i dodatkowych prac dostosowujących. Posiadają one specjalnie zaprojektowane 2-ślimakowe korpusy turbiny (twin-scroll) pasujące bezpośrednio do seryjnych kolektorów wydechowych i rur wydechowych. Opatentowane przez firmę Garrett korpusy środkowe łożyskowane 2-kulkowo są standardem zapewniającym maksymalną moc połączoną z najszybszą reakcją doładowania.
Turbosprężarki wchodzące w skład zestawów posiadają wszystkie cechy charakterystyczne dla produktów z serii GTX:

  • korpus kompresora typu „ported shroud”( port recyrkulacji powietrza ). Zastosowane rozwiązanie na wlocie powietrza do turbosprężarki, pozwoliło na poszerzenie mapy kompresji, przez co praca turbosprężarki stała się bardziej stabilna. Port redukuje możliwość pojawienia się niestabilnej pracy i pasuje bezpośrednio do seryjnego wlotu i wylotu powietrza
  • koło kompresji wykonane z odkuwek obrabianych mechanicznie, a nie odlewane, dzięki czemu są one znacznie wytrzymalsze i lepiej znoszą działania siły odśrodkowej. Jednocześnie przekłada się to na zwiększoną żywotność turbosprężarek.
  • korpus turbiny, który pozwala na utrzymanie seryjnej osłony cieplnej układu wydechowego co daje lepszą kontrolę temperatury, jak również intrygujący wygląd
  • zwiększoną do 11 sztuk liczbę łopatek koła kompresji, co bezpośrednio wpływa na aerodynamikę turbiny
  • koło kompresji wykonane z odkuwek obrabianych mechanicznie, a nie odlewane, dzięki czemu są one znacznie wytrzymalsze i lepiej znoszą działania siły odśrodkowej. Jednocześnie przekłada się to na zwiększoną żywotność turbosprężarek
Zestaw taki zawiera: turbosprężarkę, kolano wlotowe, przewód spływu oleju, przewód wodny, uszczelki i inne niezbędne do montażu materiały.
Oprócz dedykowanych zestawów w naszej ofercie można również znaleźć zarówno same turbosprężarki do podnoszenia mocy, jak i super core (rdzeń wraz ze stroną zimną), korpusy turbin (strona ciepła) lub same rdzenie. Do kompletu przy wymianie turbosprężarki na inną, warto zastanowić się również nad zmianą Intercoolera na bardziej wydajny oraz montaż blow off’u.

Przykłady poniżej:
Turbosprężarka GTX2971R
Rdzeń 836013-5002
Super core 836041-5002S
Korpus turbiny 827690-0006
Blow off CN-BO-001
Intercooler MG-IC-066
Załączniki

Pobierz wszystkie

Większa MOC w Mitsubishi EVO X_01.jpg

grafika | 868 KB

Pobierz
Większa MOC w Mitsubishi EVO X.pdf

pdf | 369 KB

Pobierz
Większa MOC w Mitsubishi EVO X_02.JPG

grafika | 2,8 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.