Inter Cars i Liberty Motors rozwijają rynek motocyklowy w Polsce

Inter Cars i Liberty Motors rozwijają rynek motocyklowy w Polsce

Dynamiczny rozwój segmentu motocyklowego to cel wspólnych działań Inter Cars i Liberty Motors. Spółki podpisały porozumienie ustalające wstępne, ramowe warunki transakcji.

Inter Cars i Liberty Motors podpisały term sheet, który określa warunki funkcjonowania spółki celowej (SPV), czyli nowego przedsiębiorstwa, które powstanie w wyniku połączenia działalności w motocyklowych obszarach prowadzonych przez Inter Cars i Liberty Motors.

To pierwsze takie porozumienie na rynku w tej części Europy. Jego celem jest wspólne rozwijanie biznesu motocyklowego, zaś fundamentem długoletnia współpraca między dwiema spółkami oraz rozwój Liberty Motors. SPV będzie prowadziła działalność w zakresie, m.in.: dystrybucji detalicznej i hurtowej motocykli, części motocyklowych, odzieży oraz akcesoriów motocyklowych.

Wspólne przedsięwzięcie pozwoli wykorzystać silne strony obydwu partnerów: bogatą ofertę i szeroką sieć dystrybucji naziemnej Inter Cars obejmującą 16 państw, w tym wyjątkowo atrakcyjne pod kątem motocyklowym kraje Europy Południowej oraz wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm Liberty Motors. Szczególną zaletą projektu będzie koncentracja nowej spółki na rynku motocyklowym i doświadczona kadra managerska Liberty Motors, która z powodzeniem stworzyła największego gracza detalicznego w Polsce, zarządza 5 salonami motocyklowymi i jest wiodącym dystrybutorem takich marek jak Yamaha, czy Ducati w Polsce.


- Kładziemy nacisk na motocykle, łącząc doświadczenie Inter Cars w dystrybucji części, akcesoriów, ubrań, ale także pojazdów, z największym detalicznym graczem na rynku pojazdów nowych i używanych oraz usług serwisowych, jakim jest Liberty Motors. Nie zapominamy oczywiście, że motocykle to adrenalina, emocje i hobby, ale także wymagający biznes, który wymaga od nas jako liderów odpowiedzialnej strategii rozwoju bezpiecznej dla akcjonariuszy i naszych partnerów biznesowych.Skorzystają na tym wszyscy, nasi partnerzy biznesowi, dostawcy, klienci hurtowi, ale przede wszystkim motocykliści.

mówi Rafał Kwiatkowski, Prezes Zarządu Liberty Motors

W dokumencie term sheet strony określiły ramowe warunki transakcji polegającej na utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia oraz warunki dalszych negocjacji, które mają na celu podpisanie kolejnych dokumentów dotyczących wspólnych działań. Realizacja transakcji uzależniona jest m.in. od uzyskania zgody walnego zgromadzenia Inter Cars, a także uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Rafał Kwiatkowski.jpg

grafika | 291 KB

Pobierz
IC_i_LM_rozwijają_rynek_motocyklowy_w_Polsce_08_04_2018.pdf

pdf | 190 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.