Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018

Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018

Podczas tegorocznych targów Poznań Motor Show największy polski dystrybutor, spółka Inter Cars SA, wspólnie z Fundacją Cooperatio będą promować zawód mechanika samochodowego. Okazje są dwie - finały VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i krajowy finał konkursu Young Car Mechanic 2018. Przy obecnym tempie rozwoju technologii, rozwój kwalifikacji zawodowych mechaników to podstawa.

Rejestracja uczestników VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest prowadzona na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Organizatorzy konkursu zapowiadają wiele nowych atrakcji i konkurencji praktycznych, których głównym akcentem będą najnowsze technologie w motoryzacji. Jak co roku, finały odbędą się w czasie targów Poznań Motor Show. Najlepsi staną do rywalizacji w kategorii Młody Mechanik – zainicjowanej przez producenta olejów Mobil Delvac, oraz Mechanik Zawodowy. Wcześniej odbędą się eliminacje internetowe, które wyłonią 90 najlepszych młodych i doświadczonych serwisantów.
I Międzynarodowy Finał Konkursu Young Car Mechanic  (18).jpg
Równolegle trwa rywalizacja o udział w finale konkursu Young Car Mechanik, przeznaczonego dla uczniów szkół technicznych, biorących udział w programie Młode Kadry, realizowanym przez Inter Cars. Pierwsze etapy – testy on-line już zakończony, a obecnie trwa walka o udział w polskim finale, który odbędzie się na Targach. Trójka zwycięzców będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale. Już w maju, w Centrum Szkoleniowym Inter Cars zmierzą się najlepsi młodzi mechanicy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.youngcarmechanic.eu.
Decyzja o współpracy i wspólnej organizacji finałów wynika ze zbieżnych celów, jakie realizują oba te konkursy – promocji zawodu mechanika i rozwoju wiedzy technicznej. Różnicą jest tylko sposób prowadzenia konkursu – w Mistrzostwach Mechaników rywalizują zespoły dwuosobowe, w Young Car Mechanik – poszczególni młodzi mechanicy. Taki podział pozwala na przeprowadzenie obu tych konkursów i jednocześnie uczy współpracy oraz podkreśla indywidualne mistrzostwo. W czasie tegorocznego święta motoryzacji w pawilonie nr 4 zaprezentuje się również Dział Szkoleń oraz Projekt Młode Kadry największego polskiego dystrybutora -  Inter Cars.
I Międzynarodowy Finał Konkursu Young Car Mechanic  (1).jpg

Wydarzenie takie jak Poznań Motor Show to znakomita okazja do promocji zawodu mechanika. Edukacja techniczna, m.in. przyszłych adeptów zawodu mechanika samochodowego, zajmuje wiele miejsca w działalności Inter Cars. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne przy obecnym rozwoju nowych technologii jest wyposażenie mechaników w profesjonalną wiedzę

mówi Radosław Sujka, menedżer ds. szkoleń w Inter Cars

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również promujących rozwój edukacji technicznej.

Fundacja Cooperatio również stawia na pomoc młodym ludziom, a także mechanikom zawodowym w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, m.in. poprzez organizację Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że Inter Cars, który ma bogate doświadczenia w tej dziedzinie, zaprezentuje je podczas Poznań Motor Show

dodaje Adrian Dekowski z Fundacji Cooperatio

Głównymi partnerami Mistrzostw są producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, firma ZF Aftermarket,, oraz Kolejowe Zakłady Łączności. Warto także podkreślić udział strategicznych partnerów Young Car Mechanic – firm Bosch i Elring.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018 (2).jpg

grafika | 7,67 MB

Pobierz
Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018 (1).jpg

grafika | 5,46 MB

Pobierz
Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018 (4).jpg

grafika | 4,76 MB

Pobierz
Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018 (3).jpg

grafika | 3,44 MB

Pobierz
Info Press_Inter Cars i Fundacja Cooperatio razem na Poznań Motor Show 2018.pdf

pdf | 182 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.